Nejznámější hudební festivaly probíhající v Česku

Hudba mnohé z nás naplňuje, baví a slouží nám jako prostředek relaxace a zábavy. Pokud nechcete skončit jenom u poslouchání streamovacích služeb, jakými jsou SoundCloud, Spotify a mnohé další, máme pro Vás jednu praktickou radu. Vyrazte na nejznámější hudební festivaly v České republice. Těch tu probíhá více než dost a na své si tak přijde zcela každý.

  • Benátská!
  • Colours of Ostrava
  • Brutal Assault
  • HRADY CZ
  • Hip Hop Kemp

Benátská! si Vás určitě podmaní

Pokud máte zálusk na skvělou muziku a prolínání nejrůznějších hudebních žánrů, osloví Vás akce s názvem Benátská! Ta patří mezi nejznámější hudební festivaly vůbec a koná se vždy na konci července. Každoročně si můžete užívat bezkonkurenční zázemí, odlišné hudební styly, zábavu a nejrůznější doprovodné programy. Benátská! však není tím jediným, co Vás v Čechách čeká.

Jaké jsou nejznámější hudební festivaly?

Je pravdou, že každý z nás má trochu odlišné nároky na hudební zážitek. Někdo je vyznavačem tvrdě rockové muziky, jiný dává naopak přednost R&B nebo hip hopu prezentovanému skrze službu Tidal. A právě z těchto důvodů Vám představíme i ostatní nejznámější hudební festivaly v ČR.

Na co je zaměřen Brutal Assault?

Už samotný název tohoto festivalu tak trochu prozrazuje, že na své si přijdou hlavně vyznavači tvrdé rockové a metalové hudby. I samotný doprovodný program je realizován v duchu hororu.

Kde se konají HRADY CZ?

Tento festival Vám přinese nezapomenutelný kulturní zážitek. Rozdělen je na dvě části. Jednu tvoří České Hrady CZ a tu druhou Moravské HRADY CZ. Originální je v tom, že se koná právě v prostředí hradů.

Jak velký bývá Hip Hop Kemp?

Tento hip hopový festival na mezinárodní úrovni každoročně přivítá kolem dvaceti tisíc návštěvníků.

V jakém období je plánovaný festival Colours of Ostrava?

Festival je nejčastěji pořádán v druhé polovině července. Jeho zajímavostí je nejenom pestrý výběr účinkujících, ale i místo pořádání v Dolní oblasti Vítkovic.

Jaké další festivaly je možné navštívit?

Ujít byste si neměli například Mácháč, Mighty Sounds, Masters of Rock, Létofest a další.