SoundCloud je tak trochu jiné streamování hudby

Dnešní trh je opravdu pestrý z pohledu poslechu streamované hudby. Zvolit můžete takové služby, jakými jsou například Spotify nebo Tidal zaměřený na kvalitnější výstup. Pokud ovšem nedáváte přednost pouze těm nejznámějším skladbám, možná si vystačíte s jinou a zcela bezplatnou aplikací. Je to SoundCloud. Online distribuce hudby tak trochu jinak.

Co všechno byste měli vědět o SoundCloud?

A v čem je tato služba jiná než všechny ostatní? Je to nejenom tím, že je bezplatná pro samotné posluchače. Jde o zcela jiný a unikátní koncept zaměřený především na méně známé interprety. Ti mohou prezentovat svoji hudbu a prostřednictvím SoundCloud ji přiblížit velkému množství posluchačů. Základní fakta se dozvíte v níže uvedené tabulce.

PředmětHodnota
Založení2007
Místo založeníBerlín
ZakladateléAlex Ljung a Eric Wahlforss
Počet přispěvatelů v roce 20101 milion
Základní informace o hudební službě SoundCloud.

Z původně obyčejného projektu se stal poměrně velký gigant, který dokáže konkurovat i mnohem větším streamovacím službám. A to především svým originálním obsahem. Taková šikovná harmonie mezi hudebníky a posluchači. Všichni si v tomto směru přijdou na to své.

Poznejte praktické funkce

SoundCloud je velkým přínosem nejenom pro posluchače, jimž zaručí v podstatě neomezený hudební materiál k poslechu. Mnohé nabízí také samotným umělcům. Ti mohou prostřednictvím nejrůznějších nástrojů získávat zpětnou vazbu od posluchačů. Nabízí se jim například přehled celkového přehrání skladby, uživatelé, ale i počet stažení. Naopak posluchači mají k dispozici znázorněné zvukové vlny, mohou přeskakovat v písničce i mezi nimi a k dispozici jim je přehledný vyhledávač hudby.

Streamovací služba SoundCloud je v mnoha směrech výjimečná, což dokazují nejrůznější akustické verze songů, remixy nebo cover verze. Přínosem je i to, že lze využít nejenom mobilní aplikaci, ale také prostředí v internetovém prohlížeči. SoundCloud přehrávač lze pohodlně vložit například do vlastních webových stránek. Možností je v tomto směru více než dost. Tak neváhejte a okuste hudební nabídky méně známých umělců.

Publikováno: 04. 10. 2021

Kategorie: Hudba

Autor: MarcelVrabec

Tagy: funkce | hudba | hudební služba | písně | skladby | SoundCloud | stream | streamovací služba | streamování | umělci