Tidal sází oproti konkurenci především na kvalitu

Rozhodnete-li se poslouchat streamovanou hudbu, máte určitě na výběr. Na trhu totiž existuje přemíra služeb tohoto typu. Jednou z nich je například gigant v podání Spotify. Jestliže ovšem sázíte více na kvalitu přehrávané hudby, stane se Vaším favoritem trochu jiný projekt. Je to Tidal kombinující bezdrátovou kompresi audia a vysokou kvalitu videa.

Poznejte Tidal do nejmenšího detailu

Pojďme si nejprve představit službu od samotného počátku, než se vrhneme na prezentaci toho, jaký obsah můžete získat. Důležité je například zmínit, že spuštění služby proběhlo v roce 2014. O všem dalším se zmíníme prostřednictvím níže prezentované tabulky.

PředmětHodnota
Počet videí85 tisíc
Počet skladeb25 milionů
Slavné tváře na počátkuJay-Z
Jeden z majitelůJack Dorsey
Základní fakta a hudební službě Tidal.

Právě poslední největší transakce z pohledu změny majitele služby Tidal proběhla v roce 2021. Jay-Z odprodal svůj většinový podíl spoluzakladateli Twitteru za neuvěřitelných 297 milionů dolarů. Je pravdou, že práva ve firmě na počátku vzniku získali i další slavní umělci, jakými jsou Kanye West, Nicki Minaj, Madonna, Alicie Keys, Beyoncé a jiní.

Jakou kvalitu hudby můžete získat?

Rozhodnete-li se poslouchat nejlepší písně všech dob, pak budete muset za tuto službu zaplatit. K dispozici je sice verze Free, ta je však omezena třicetidenní lhůtou. Po jejím uplynutí Vám aplikace přestane fungovat a vy si musíte vybrat některý z nabízených tarifů. Jedním z nich je Premium s kvalitou zvuku 320 kbit/s, AAC. Patříte-li mezi náročné fanoušky hudby, Vaším cílem se stane verze HiFi. Ta se pyšní kvalitou 1 411 kbit/s, FLAC.

Tidal a jeho exkluzivní obsah

S Tidalem se samozřejmě pojí i originální obsah, který svého času exkluzivně nabízel pouze on sám. V roce 2015 a 2016 to bylo například album Hit n Run Phase One a Hit n Run Phase Two od Prince. Za zmínku stojí také Anti od Rihanny, The Life of Pablo od Kanyena Westa a 4:44 od Jay-Z. Tato hudební platforma toho svým posluchačům má hodně co nabídnout.

Publikováno: 02. 10. 2021

Kategorie: Hudba

Autor: MarcelVrabec

Tagy: audio | Jay-Z | písně | písničky | přehrávání hudby | skladby | stream | streamovací služba | streamování | Tidal