Nejvýdělečnější filmy světa Vám doslova vyrazí dech

Máte doma kvalitní Smart TV nebo dataprojektor, k tomu domácí kino a s nadšením se oddáváte filmovým zážitkům? V takovém případě by Vás určitě budou zajímat i nejvýdělečnější filmy světa, které se dostaly na filmová plátna a doslova ovládly celý svět. A nutno podotknout, že jich je poměrně dost.

  • Filmy s nejvyššími zisky.
  • Hodnoceny jsou podle různých kritérií.
  • Přepočet i na roky minulé.

Nejvýdělečnější filmy světa s ohledem na inflaci

Ještě, než se zaměříme na nejvýdělečnější filmy světa posledních let, podíváme se na toto téma trochu komplexněji. A to tak, že v rámci celého hodnocení vezmeme v potaz také inflaci. Díky tomu se do předních příček žebříčků šplhají filmové tituly, o nichž jste možná ani neměli žádné tušení. Přesvědčit se o tom můžete prostřednictvím níže uvedené tabulky.

FilmRokTržby v USD
Jih proti Severu19391 822 598 200
Star Wars: Epizoda IV19771 604 857 600
Za zvuků hudby19651 283 791 300
E. T. - Mimozemšťan19821 278 107 600
Jaké filmy patří k těm nejvýdělečnějším?

Pokračovat bychom samozřejmě mohli řadou ostatních filmů, kam patří například Desatero přikázání, Čelisti, Doktor Živago, Vymítač ďábla, Sněhurka a sedm trpaslíků, Star Wars: Síla se probouzí a další. Mnohé z nich jste určitě viděli i Vy.

Nejvýdělečnější filmy současnosti

Pojďme se ale v rámci statistik zaměřit na filmová díla, která vznikla po roce 1997. Hodně z nich si samozřejmě odnesla i Oscara, a to nejednoho. Celkovým vítězem je v tomto směru film Avatar z roku 2009, jehož celosvětové tržby jsou 2 810 779 794 USD. Hned za ním se nachází Avengers :Endgame, Titanic, Star Wars: Síla se probouzí, Avengers: Infinity War a Jurský svět.

Nejvýdělečnější filmová díla v Česku

Výše uvedené žebříky pochopitelně vychází ze světových statistik. Víte ale, jak se vedlo filmům z pohledu zisků v České republiky? Následující přehled Vás možná překvapí. První je film Bohemian Rhapsody. Hned za ním je v závěsu Avatar, Ženy v běhu, Avengers: Endgame, Andělé Páně 2, Vratné láhve a Mimoni. Jak můžete správně tušit, česká tvorba má z hlediska výdělečnosti opravdu silné zastoupení. Není se čemu divit.