Domácí kino je předpokladem pro skvělý filmový zážitek

Chcete si doma pustit udílení Cen Akademie neboli Oscary? Pak k tomu budete potřebovat minimálně kvalitní Smart TV. Jestliže lpíte i na dokonalém zvukovém zážitku, nezapomínejte ani na domácí kino. Jako filmoví a seriáloví fanoušci ho využijete opravdu naplno a jakýkoliv sledovaný titul dostane zcela novou podobu.

Domácí kino a počet kanálů

Když budete vybírat domácí kino, musíte určitě přihlížet k mnoha důležitým parametrům. Jedním z nich je také počet reproduktorů a subwooferů. O tom, kolika kanálové si pořídíte zvukové kino domů rozhoduje jeden číselný parametr. V níže uvedené tabulce Vám představíme, pro koho se hodí právě dané domácí kino.

Počet kanálůUrčení
2.1Nenáročný uživatel
3.1Nenáročný uživatel
5.1Plnohodnotné Dolby Digital
7.1.Hodně náročný uživatel
Počet kanálů domácího kina podle náročnosti posluchače.

Počet kanálů ovšem není tím jediným, co byste měli sledovat u domácího kina. Na řadu ostatních technických parametrů se nyní zaměříme v následujících řádcích.

Součásti domácího kina

Když si vybíráte domácí kino, můžete narazit i na řadu dalších prvků a názvosloví. Jedním z nich je například soundbar. Jde o velice povedenou alternativu současných reproduktorů. Jeden podlouhlý reproduktor obsahuje vše v jednom a je schopen přinášet skvělý prostorový zvuk. Výjimkou není ani pojem receiver neboli zesilovač. Jedná se o tzv. centrální uzel, u něhož byste si měli pohlídat podporu správného počtu kanálů a výkon.

Jaké další vlastnosti má domácí kino?

Od výkonu reproduktorů a celé soustavy se můžete přesunout k ostatním parametrům. Patří mezi ně například podpora Bluetooth, díky čemuž si pohodlně pustíte jakoukoliv hudbu z mobilního telefonu. Vhod Vám přijde i 3,5 mm jack, když si chcete užít poslech z kvalitních sluchátek. Někteří ocení i podporu AM/FM rádia. Jiní naopak vsadí na podporu Wi-Fi, díky čemuž lze přehrávat spoustu věcí z ostatních zařízení zapojených v domácí síti LAN.

Domácí kino, to může být i technologie WiDi, respektive Miracast pro zrcadlení obsahu z mobilních zařízení. Praktické je i oboustranné propojení s televizorem za pomoci jediného kabelu neboli HDMI s ARC.

Publikováno: 15. 09. 2021

Kategorie: filmy a seriály

Autor: MarcelVrabec

Tagy: 2.1 | 3.1 | 5.1 | 7.1 | domácí kina | domácí kino | kina | kino | reproduktor | Smart TV