Nejlepší písně všech dob, poznejte je do jedné

Jestliže využíváte službu Spotify, určitě s nadšením posloucháte hudbu nejrůznějšího žánru. Víte ale o tom, jaké jsou nejlepší písně všech dob? Vzhledem k tomu, že v rámci tohoto hodnocení vznikla řada odlišných žebříčků, pokusíme se Vám přinést určitý všeobecný sumář. Zjistíte, jaké písně si získaly srdce největšího množství posluchačů a které jsou označovány za ty nejlepší.

V oblibě jsou především staré songy

Když se podíváte na nejrůznější žebříčky, největší oblibě se těší píseň slavného zpěváka Boba Dylana. Je to song Like a Rolling Stone. Tento singl vyšel v roce 1965. Pokud chcete vědět, jaké další písně jsou v pořadí, začtěte se do níže uvedené tabulky.

PíseňUmělec
SatisfactionThe Rolling Stones
ImagineJohn Lennon
What´s Going OnMarvin Gaye
RespectAretha Franklin
Jaké písničky patří k těm opravdu nejlepším?

Jak můžete správně tušit, nejlepší písně všech dob pochází primárně z let 1965 až 1971. V jejich výčtu by šlo pochopitelně pokračovat. Je to třeba píseň Good Vibrations od The Beach Boys nebo song Johnny B. Goobe od Chucka Berryho.

Nejlepší písně všech dob

Námi prezentovaný seznam nejlepších songů je tvořen díly zpěváků z druhé poloviny dvacátého století. A jedná se jak o britské, tak severoamerické interprety. V prvních několik desítkách písní jde pouze o anglické tituly. Našla se pouze jediná výjimka, kterou je píseň od Ritchiho Valense s názvem La Bamba.

Nejlepší písně všech dob pochází z hlediska procentuálního zastoupení z let 1960 až 1969 se 40,8 %. Dále to byly písně z let 1970 až 1979 s 28,2 % a songy z období 1950 až 1959 se 14,4 %. Spousta písní v žebříčku těch nejlepších patří mnohdy jednomu interpretovi. V tomto případě jednoznačně vede britská kapela The Beatles, kterou následuje Rolling Stones, Bob Dylan, Elvis Presley a U2.

Pusťte si také nejlepší písně všech dob a zaposlouchejte se do skladeb, v nichž hudba měla hlavu, patu a byla určitým sdělením. Takových písní je více než dost, což dokazují další ze seznamu jako Hey Jude, Smells Like Teen Spirit a What´s I Say.