Smart TV – Základ pro kvalitní sledování filmů a seriálů

Sledování filmů a seriálů je bezpochyby velkou zábavou. Pokud se této činnosti chcete věnovat naplno, pak si pořiďte nejenom domácí kino, ale také kvalitní Smart TV. Jinak zvanou chytrou televizi, která Vám zprostředkuje nezapomenutelný filmový zážitek se vším všudy. Důležité je pouze vědět, na jaké parametry se musíte zaměřit.

Začněte volbou úhlopříčky

Každý z Vás jistě disponuje trochu odlišnými prostory, kde bude Smart TV umístěna. Právě to, jak budete sedět daleko od televize v žádném případě nepodceňujte. Podle vzdálenosti totiž budete volit výslednou úhlopříčku. Jestliže nevíte, jaký je ideální tento parametr, začtěte se do níže uvedené tabulky.

VzdálenostÚhlopříčka
1 až 1,3 mDo 32“
1,5 až 2 m39“ až 50“
2,1 až 2,6 m55“ až 65“
3 až 4 m75“ až 100“
Jakou úhlopříčku zvolit v závislosti na vzdálenosti od televize?

Úhlopříčka Smart TV je nejčastěji prezentována v palcích a měří se od jednoho rohu TV k druhému. Pokud nemáte představu, kolik je to centimetrů, přinášíme Vám drobné vysvětlení. Například 32“ je cca 81 cm. Naopak rozmezí 75“ až 100“ představuje 191 až 254 cm.

Důležité parametry Smart TV

Když už budete investovat peníze do nové chytré televize, měla by být opravdu chytrá. To znamená, aby disponovala nezbytnými funkcemi. Mezi ně patří například DLNA pro sdílení videa, bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi, popřípadě HbbTV. Za touto zkratkou se skrývá červené tlačítko, které Vám představí další filmový a seriálový obsah. Vzhledem k tomu, že jde o chytrou televizi, nesmí chybět ani internetový prohlížeč, včetně možnosti instalace nejrůznějších aplikací. Od sociálních sítí, až po poslech hudby a sledování videí na internetu.

Smart TV a nezbytná konektivita

Vzhledem k tomu, že chytrá televize obvykle tvoří funkční celek propojitelný s dalším externím příslušenstvím, je vhodné zaměřit se také na vstupy a výstupy. Typickým příkladem je HDMI. Kromě něco by to měl být i konektor RJ-45, USB, kompozitní video, CI/CI+, S-Video a mnohé jiné. Například digitální audio výstup má zkratku SPDIF.

Publikováno: 21. 09. 2021 / Aktualizováno: 01. 09. 2023

Kategorie: filmy a seriály

Autor: MarcelVrabec

Tagy: aplikace | chytrá televize | internet | internetový prohlížeč | prohlížeč | Smart TV | televize | TV | úhlopříčka | Wi-Fi