Nejslavnější hry všech dob v přehledném žebříčku

Když se řekne hraní počítačových her, spousta lidí si vybaví herní platformu Steam, bez které se mnohdy vůbec neobejdete. Někdy jí ovšem není třeba. Kromě ní Vás určitě napadne i přemíra nejrůznějších herních titulů. My Vás v tomto článku seznámíme s těmi nejlepšími. Představíme Vám nejslavnější hry všech dob hodnocené podle statistik odborníků.

Kdo okupuje přední příčky?

Pojďme se tedy rovnou vrhnout na představení nejlepších herních titulů, které byly hodnoceny odbornou porotou. V tabulce níže Vám představíme prvních pět příček a v následujících řádcích budeme pokračovat dál.

PořadíHerní titul
1.The Legend of Zelda: Ocarina of Time
2.Tony Hawk's Pro Skater 2
3.Grand Theft Auto IV
4.The Legend of Zelda: Breath of the Wild
5.SoulCalibur
Žebříček nejslavnějších her všech dob.

Nejslavnější hry samozřejmě nekončí tímto seznamem. Další v pořadí je například legendární Super Mario, Grand Theft Auto V, Tony Hawk's Pro Skater 3, Perfect Dark, Metroid Prime a Grand Theft Auto III.

Nejslavnější hry pod drobnohledem

The Legend of Zelda: Ocarina of Time patří právoplatně mezi nejslavnější hry všech dob. Tato akční adventura je považována za určitou klasiku svého žánru. Vyvinuta a publikována byla společností Nintendo, konkrétně pro Nintendo 64. Tento legendární titul patří k těm postarším, protože jeho vydání proběhlo v roce 1998.

Ani druhá hra v pořadí Tony Hawk's Pro Skater 2 nepatří zrovna k těm nejmladším. Její vydání proběhlo v roce 2000. Jedná se o populární skateboardovou videohru vyvinutou společností Neversoft a vydanou společností Activison.

Mezi nejslavnější hry patří Grand Theft Auto IV

Novodobějším herním titulem je Grand Theft Auto IV. Hra vyšla v roce 2008. Akční hra se dočkala i několika datadisků a nabídla svého času velké možnosti. Jízdu v přemíře nejrůznějších vozů a téměř neomezený pohyb po vybraných městech. Výborná grafika s důrazem kladeným na nejmenší detaily se zkrátka setkala s velkým úspěchem a také pokračováním dalšího dílu. Tím se stala hra Grand Theft Auto V určená pro tři herní platformy.