Steam – Legendární platforma ve světě počítačových her

Patříte k nadšeným hráčům počítačových her a virtuální zábavy? Potom by Vaší pozornosti určitě neměla ujít platforma Steam. Platforma, která slouží nejenom k distribuci her. Jde také o spojovací článek v rámci komunikace mezi jednotlivými hráči a vůbec prvek multiplayerového herního světa. Bližší informace se o legendární platformě dozvíte v následujících řádcích.

Základní informace o Steam

Základna pro stahování a nákup her má formu počítačového programu. Klient zajišťující přístup k mnoha funkcím a herním serverům je dostupný bezplatně. O jeho vzniku a dalších věcech se více dočtete prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
První vydání12. září 2003
VývojářValve Corporation
Lokalizace28 jazyků
Počet uživatelůPřes 18 milionů
Všechno, co byste měli vědět o platformě Steam.

Herní platforma Steam dosáhla 18,3 milionů uživatelů v roce 2018 a jejich počet je stále proměnlivý a narůstající. Přesně v témže roce bylo k dispozici více jak 22 400 herních titulů, což vypovídá o velikosti tohoto herního prostředí.

Hry od různých vydavatelů

Jestliže si myslíte, že prostřednictvím této platformy získáte pouze hry od vydavatele Valve, jste značně na omylu. Společnost spolupracuje nebo spolupracovala se spoustou ostatních vydavatelů. Mezi ty známější patří například Sega, Rockstar Games, 2K Games, Electronic Arts, Codemasters, id Software, Eidos Interactive, Ubisoft a mnohé další. S rostoucím počtem vydavatelů, nabízených her a uživatelů pochopitelně roste i hodnota této herní platformy. Například na konci roku 2017 měla hodnotu 4,3 miliardy amerických dolarů.

Všechno odstartoval Half-Life 2

Herní platforma Steam se do opravdového povědomí hráčů dostala primárně v roce 2004, kdy vyšla populární hra Half-Life 2. Ta byla bez tohoto klienta v podstatě nehratelná. Další úspěch na sebe pochopitelně nenechal moc dlouho čekat. Zajímavostí je, že kromě jazykové mutace v angličtině se zastoupením 100 % je hodně vyhledávaná i čeština s 99 %. V případě klienta Steam lze vypíchnout platby realizované pohodlně přes tento nástroj, včetně propracovaného online režimu. Zkrátka vše na jednom místě.

Publikováno: 23. 09. 2021

Kategorie: hry

Autor: MarcelVrabec

Tagy: distribuce her | herní platforma | hra | hraní her | hry | platforma | platforma Steam | Steam | Valve | vydavatelé her