Nejlepší filmy všech dob – Poznejte je do detailu

Jestliže rádi sledujete filmy nejrůznějšího žánru, pak byste doma měli vlastnit kvalitní Smart TV, která Vám zprostředkuje bezkonkurenční podívanou. Zároveň je vhodné mít představu o tom, na jaké nejlepší filmy se můžete dívat. Pokud stojíte o skutečnou filmografickou kvalitu se vším všudy, máme pro Vás výběr toho nejvyhledávanějšího za posledních pár let.

Vykoupení z věznice Shawshank

Mezi nejlepší filmy všech dob patří s naprostou jistotou filmový titul Vykoupení z věznice Shawshank. Film patří k těm starším, protože byl natočen v roce 1994. Přesto okupuje přední příčky nejrůznějších žebříčků dodnes. Režisérem filmu je Frank Darabont. A hlavní role? Ty ztvárnili především herci jako Tim Robbins a Morgan Freeman.

Jaké jsou další nejlepší filmy?

Výše uvedeným filmem pochopitelně nekončíme. Prozradíme Vám i jiné, které si svého času odnesly nejednoho Oscara. Zaměříme se na žebříček nejlepších filmů mezi českými diváky. Jednotlivé snímky Vám popořadě představíme v následujících otázkách a odpovědích.

Kdo si zahrál ve filmu Forrest Gump?

Další z filmových klenotů, který spatřil světlo světa také v roce 1994. Hlavní roli si zde zahrál Tom Hanks a Robin Wright. Toto komediální drama režíroval Robert Zemeckis.

V jaké jiném skvělém filmu hrál ještě Tom Hanks?

Byla to Zelená míle. Film z prostředí americké věznice, konkrétně z cel vězňů čekajících na trest smrti. Zelená míle byla natočena v roce 1999.

Existují i starší nejlepší filmy všech dob?

Bezpochyby. Typickým příkladem je Přelet nad kukaččím hnízdem natočený v roce 1975. Film režíroval Miloš Forman a hlavní roli si v něm zahrál Jack Nicolson.

Jaké další filmy patří mezi vyhledávané?

Jmenovat lze také dramatický kriminální film Sedm. Pak je to Schindlerův seznam od Stevena Spielberga, drama Kmotr nebo Dvanáct rozhněvaných mužů. Tento filmový titul vznikl dokonce v roce 1957.

Jaké jsou nejlepší filmy po roce 2000?

Je to například Nedotknutelní, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Temný rytíř a Gran Torino.