Sluchátka – Při výběru vsaďte především na kvalitu

Poslech hudby nemusí probíhat pouze tak, že ke konkrétnímu zařízení připojíte velké reproduktory. Hodně oblíbená a praktická jsou v dnešní době sluchátka. Nejenom, že hudbou nerušíte své okolí, ale zároveň jsou mobilní. To znamená, že je využijete při cestování v hromadné dopravě, při sportu a kdekoliv jinde.

Různé typy sluchátek

Když se zahledíte na produktovou nabídku současných prodejců zjistíte, že výběr je více než bohatý. Existují produkty pro nejrůznější činnosti. Jsou to například sluchátka pro běžné použití, ta herní, kancelářská, sportovní a mnohá další. Velký rozdíl je v jejich provedení, zda uzavírají prostor kolem Vašeho ucha či nikoliv anebo se jedná o běžné špunty.

Sluchátka – Co všechno byste měli vědět?

Když se rozhodnete pořídit si nový model sluchátek, kromě mnoha technických parametrů se setkáte například s jednou velice důležitou otázkou. Zvolit drátový nebo bezdrátový výrobek? Na to a mnohé další Vám nyní odpovíme prostřednictvím níže uvedených dotazů.

Jaké klady a zápory mají drátová sluchátka?

Domůžete se lepší kvality zvuku a nemusíte se obávat, že se Vám vybijí. Počítat lze i s širší kompatibilitou. Naopak Vás může limitovat větší dosah kabelu.

Jaké jsou výhody a nevýhody bezdrátových sluchátek?

Při poslechu hudby Vám nepřekáží kabel, jsou ideální pro sportování a v uších působí lépe. Počítejte však s trochu omezenější kvalitou zvuku a potřebou pravidelného dobíjení.

Jaké jsou způsoby připojení sluchátek?

Pokud zrovna nevsadíte na bezdrátové řešení pomocí Bluetooth, můžete se setkat s konektory 3,5 mm jack, USB nebo lighting.

Jaké jsou rozdíly v konstrukci sluchátek?

Z pohledu konstrukčního provedení se můžete setkat s modely uzavřenými, otevřenými a polouzavřenými.

Jaké funkce Vám u sluchátek přijdou vhod?

Záleží pochopitelně na Vaší náročnosti, ale praktické je například ovládání hlasitosti na kabelu. Někdo ocení skládací konstrukci. Chybět by neměla redukce šumu a potlačení okolního ruchu. Náročnějším posluchačům přijde vhod použití kodeků AAC. Pokud jde o bezdrátové propojení s přehrávacím zařízením, hodí se NFC.