Rozpolcený: Kdo si zahraje v novém thrilleru?

Obsazení Rozpolcený

Hvězdné obsazení filmu

Film Rozpolcený se může pochlubit hvězdným obsazením, které mu dodává na intenzitě a hloubce. V čele s Jamesem McAvoyem, jehož výkon v roli Kevina, muže s disociativní poruchou identity, je strhující a děsivý zároveň. McAvoy mistrně ztvárňuje 23 různých osobností, z nichž každá má své vlastní charakteristiky a motivace. Jeho herecký koncert je pastvou pro oči a zanechává diváky v úžasu.

Vedle McAvoye září Anya Taylor-Joy jako Casey Cooke, mladá žena, která je unesena jednou z Kevinsových osobností. Taylor-Joy podává silný a empatický výkon, díky němuž je Casey postavou, se kterou se diváci snadno ztotožní. Její chemie s McAvoyem je hmatatelná a dodává filmu další vrstvu napětí.

Důležitou roli ve filmu ztvárnila také Betty Buckley jako Dr. Karen Fletcherová, Kevinova psychiatrička, která se ho snaží pochopit a pomoci mu. Buckleyová do své role vnáší klid a inteligenci a její interakce s McAvoyem patří k nejlepším momentům filmu.

James McAvoy v hlavní roli

James McAvoy se v roli Kevina, muže s disociativní poruchou identity, předvedl vskutku bravurně. Jeho výkon v thrilleru Rozpolcený z roku 2016 uchvátil kritiky i diváky. McAvoy dokázal věrohodně ztvárnit 23 odlišných osobností, které v Kevinově mysli soupeří o nadvládu. Od plachého devítiletého Hedvika po děsivou a dominantní Bestii, každá osobnost má své vlastní manýry, hlas a pohyby. McAvoy se na roli připravoval studiem disociativní poruchy identity a spoluprací s psychiatrem. Výsledkem je strhující a mrazivý výkon, který z filmu dělá nezapomenutelný zážitek.

Anya Taylor-Joy jako Casey Cooke

Anya Taylor-Joy ztvárnila ve filmu Rozpolcený postavu Casey Cooke, jednu ze tří unesených dívek. Casey je introvertní a uzavřená dívka, která si nese svá vlastní traumata z minulosti. Právě tyto zkušenosti jí ale dávají sílu a odhodlání přežít. Zatímco její kamarádky propadají panice, Casey se snaží zachovat chladnou hlavu a najít způsob, jak uniknout. Její inteligence a schopnost empatie jí umožňují lépe chápat Kevinovu rozpolcenou mysl a budovat s některými jeho osobnostmi křehké pouto. Anya Taylor-Joy dokázala bravurně ztvárnit Caseyinu křehkost i vnitřní sílu a za svůj výkon sklidila zasloužené uznání kritiky i diváků. Její výkon dodal filmu na napětí a emocionální hloubce.

Výrazné vedlejší postavy

Ve filmu Rozpolcený se vedle Jamese McAvoye v hlavní roli objevuje i řada talentovaných herců ve vedlejších rolích, kteří dodávají příběhu hloubku a napětí. Anya Taylor-Joy, známá z filmů Čarodějnice nebo Dámský gambit, ztvárňuje Casey, jednu z unesených dívek, jež se snaží uniknout ze spárů bestie. Casey je inteligentní a všímavá, a tak se stává klíčovou postavou v boji o přežití. Betty Buckley, ostřílená herečka s bohatou kariérou, se představuje v roli Dr. Fletcherové, Kevinovy terapeutky, která se snaží pochopit a zkrotit jeho roztříštěnou osobnost. Její postava je ztělesněním empatie a profesionality, ale zároveň i zranitelnosti, když se ocitá tváří v tvář nebezpečí. Svou roli si zopakoval i Sterling Knight, který se v předchozím filmu režiséra M. Night Shyamalana, Vyvolený, představil jako syn Bruce Willise. V Rozpolceném hraje chlapce, který se setká s jednou z Kevinových osobností.

obsazení rozpolcený

Betty Buckley jako Dr. Fletcher

Betty Buckley, známá pro své role v hororech jako "Carrie" a "Ozvěny hrůzy", byla původně obsazena do role terapeutky Dr. Karen Fletcherové ve filmu "Rozpolcený" (Split). Buckley se s režisérem M. Night Shyamalanem znala z natáčení seriálu "Wayward Pines" a její účast slibovala psychologickou hloubku a mrazivou intenzitu. Nicméně, kvůli kreativním neshodám ohledně vývoje postavy, Buckley z projektu odstoupila.

Shyamalan se následně rozhodl pro herečku s menším věhlasem, ale s impozantním hereckým rozsahem - Anya Taylor-Joy. Taylor-Joy, do té doby známá především z nezávislých filmů jako "Čarodice" a "Morgan", vdechla postavě Casey Cooke, jedné z unesených dívek, nečekanou sílu a komplexnost. Její zranitelnost a zároveň nezdolná vůle k přežití se staly ústředním bodem filmu a pomohly divákům navázat s děsivým příběhem emocionální pouto.

Ačkoliv se můžeme jen dohadovat, jak by film vypadal s Betty Buckley v roli Dr. Fletcherové, Anya Taylor-Joy se ve "Rozpolceném" předvedla jako talentovaná herečka s velkou budoucností. Její výkon pomohl filmu dosáhnout komerčního úspěchu a upevnil pozici M. Night Shyamalana jako mistra napětí.

Jessica Sula jako Marcia

Jessica Sula ztvárnila ve filmu Rozpolcený (Split) postavu jménem Marcia. Marcia je jednou ze tří dívek, které unesl Kevin Wendell Crumb, muž trpící disociativní poruchou identity. Kevin má 23 různých osobností, z nichž každá má své vlastní myšlenky, pocity a chování. Marcia je silná a odvážná dívka, která se snaží udržet sebe a své kamarádky v bezpečí. Snaží se s Kevinem vyjednávat a pochopit jeho složitou mysl. Její postava je důležitá pro děj filmu, protože ukazuje sílu lidského ducha a schopnost přežít i v těch nejtěžších situacích. Jessica Sula ve filmu podává přesvědčivý výkon a z Marcii dělá sympatickou a nezapomenutelnou postavu.

obsazení rozpolcený

Haley Lu Richardson jako Claire

Haley Lu Richardson hraje v sérii Rozpolcený roli Claire Redfieldové. Postava Claire je Trisinina starší sestra, která se přidala k frakci Odvaha. Claire je na začátku prezentována jako milující a starostlivá sestra, která se obává o Trisininu bezpečnost. Během filmu se ale Claire osamostatňuje a ukazuje svou silnou vůli a odhodlání chránit své blízké. Richardson se na roli Claire hodila díky svému přirozenému šarmu a schopnosti ztvárnit jak zranitelnost, tak i sílu. Její výkon byl chválen kritiky i fanoušky série.

Herec Postava

Herecké výkony sklízí chválu

Obsazení filmu Rozpolcený, thrilleru M. Night Shyamalana z roku 2016, si vysloužilo pochvalu od kritiků i diváků. James McAvoy podává fenomenální výkon jako Kevin Wendell Crumb, muž trpící disociativní poruchou identity s 23 odlišnými osobnostmi. McAvoy mistrně zvládá přechody mezi jednotlivými charaktery, z nichž každý má své vlastní manýry, hlas a pohyby. Jeho výkon je děsivý, empatický a strhující zároveň. Anya Taylor-Joy je neméně působivá jako Casey Cooke, dospívající dívka, která je Kevinem unesena. Taylor-Joy ztvárňuje Caseyinu sílu, inteligenci a zranitelnost s neuvěřitelnou hloubkou a zralostí. Chemie mezi McAvoyem a Taylor-Joy je hmatatelná a jejich interakce jsou napjaté a emocionálně strhující. Vedlejší role, ve kterých se objevují Betty Buckley jako Kevinova psychiatrička Dr. Karen Fletcherová a Jessica Sula jako další unesená dívka Marcia, také přispívají k celkovému napětí a dramatu filmu. Herecké výkony ve filmu Rozpolcený jsou jedním z jeho nejsilnějších stránek a dodávají tomuto psychologickému thrilleru další vrstvu autenticity a intenzity.

McAvoyův výkon je strhující

James McAvoy předvádí v psychologickém thrilleru Rozpolcený výkon hodný obdivu. Ztvárňuje Kevina, muže s disociativní poruchou identity, který v sobě ukrývá 23 odlišných osobností. Každá z nich má vlastní charakteristiky, chování a dokonce i fyzické projevy. McAvoy se s touto hereckou výzvou vyrovnává s bravurou a přesvědčivě ztvárňuje širokou škálu emocí a osobnostních rysů. Od děsivého Dennise po vznešenou Patricii a nevinného Hedvika, McAvoy hladce přechází mezi jednotlivými charaktery a udržuje diváka v neustálém napětí a nejistotě. Jeho herecký koncert je fascinující a děsivý zároveň, a je bezpochyby jedním z hlavních taháků filmu. Režisér M. Night Shyamalan obsadil do role Kevinových terapeutek Betty Buckley a Anya Taylor-Joy ztvárnila Casey, mladou dívku, která se stane Kevinovou obětí.

obsazení rozpolcený

Obsazení filmu Rozpolcený slibuje intenzivní zážitek. Herecké výkony, obzvláště pak X a Y, dodávají hloubku psychologickému dramatu a napětí by se dalo krájet.

Eliška Nováková

Chemie mezi herci je patrná

Obsazení filmu Rozpolcený je plné talentovaných herců, ale to, co film povyšuje na další úroveň, je nepopiratelná chemie mezi nimi. James McAvoy podává fenomenální výkon jako Kevin, muž trpící disociativní poruchou identity s 23 různými osobnostmi. Každá osobnost je jedinečná a McAvoy mezi nimi přechází s neuvěřitelnou lehkostí a přesvědčivostí. Jeho výkon je fascinující a děsivý zároveň. Anya Taylor-Joy je skvělá jako Casey, mladá žena, která je Kevinem unesena. Její postava je silná a odolná a Taylor-Joy ztvárňuje její zranitelnost a odhodlání s působivou hloubkou.

Vztah mezi Kevinem a Casey je srdcem filmu a chemie mezi McAvoyem a Taylor-Joy je hmatatelná. Jejich scény jsou napjaté, emocionální a naprosto strhující. Chemie mezi herci není omezena pouze na hlavní dvojici. I vedlejší postavy, ztvárněné herci jako Betty Buckley a Jessica Sula, dodávají filmu na autenticitě a hloubce. Každá interakce působí přirozeně a uvěřitelně, což jen umocňuje napětí a emoce filmu. Chemie mezi herci je jedním z klíčových faktorů, které dělají z filmu Rozpolcený tak působivý a nezapomenutelný zážitek.

Obsazení dodává filmu hloubku

Obsazení filmu Rozpolcený je klíčové pro jeho úspěch. Herci bravurně ztvárňují komplexní charaktery a dodávají jim hloubku a uvěřitelnost. James McAvoy podává strhující výkon jako Kevin, muž s disociativní poruchou identity, který v sobě ukrývá 23 odlišných osobností. Každá z nich má vlastní vzhled, hlas a chování a McAvoy mezi nimi s neuvěřitelnou lehkostí přechází. Jeho výkon je fyzicky i emocionálně náročný, ale zároveň fascinující a děsivý. Anya Taylor-Joy je skvělá jako Casey, mladá dívka, která je Kevinem unesena. Casey je silná a inteligentní a snaží se využít Kevinovy ​​poruchy ve svůj prospěch, aby unikla. Chemie mezi McAvoyem a Taylor-Joy je hmatatelná a jejich scény patří k těm nejnapínavějším v celém filmu. Vedlejší role, jako například Betty Buckley jako Kevinova psychiatrička Dr. Fletcher, jsou také skvěle obsazené a dodávají filmu další vrstvu autenticity. Obsazení Rozpolceného je zkrátka jedním z jeho největších lákadel a přispívá k tomu, že se jedná o napínavý a nezapomenutelný filmový zážitek.

obsazení rozpolcený

Rozpolcený - film s vynikajícími herci

Film Rozpolcený se může pochlubit hvězdným obsazením, které filmu vdechuje život. James McAvoy podává fenomenální výkon jako Kevin, muž trpící disociativní poruchou identity s 23 různými osobnostmi. McAvoy brilantně ztvárňuje každou osobnost s ohromující přesností a hloubkou, od děsivé bestie po nevinného devítiletého chlapce. Jeho výkon je fyzicky i emocionálně náročný a drží diváky v napětí po celou dobu filmu. Anya Taylor-Joy hraje Casey, mladou dívku, kterou Kevin unese. Taylor-Joy je v roli Casey vynikající, ztvárňuje její inteligenci, odolnost a zranitelnost. Chemie mezi McAvoyem a Taylor-Joy je hmatatelná a jejich scény patří k nejnapínavějším ve filmu. Vedlejší role, ve kterých se objevují Betty Buckley jako Kevinova psychiatrička Dr. Fletcher a Haley Lu Richardson jako Caseyina kamarádka Claire, jsou také skvěle zahrané a dodávají filmu na hloubce.

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: MarcelVrabec

Tagy: obsazení rozpolcený | obsazení filmu rozpolcený