Netflix – Placená databáze filmů a seriálů

Jestliže patříte k milovníkům seriálů a filmů, musíte mít kde čerpat. To znamená, je vhodné mít předplacenou některou z filmových databází s bohatým a pestrým obsahem. V tomto směru Vám bude nápomocen Netflix. Ten do jisté míry patří ke špičce ve svém oboru. Jen pro zajímavost uvedeme, že například Česká republika spadá do pětice zemí s nejbohatším obsahem.

  • Ve více jak 190 zemích.
  • Kromě Číny, Sýrie a Severní Koreje.
  • Spojení zkratek NET a FLICK.

Netflix – Hlavní údaje a fakta

Pojďme se na tohoto amerického placeného poskytovatele filmů a seriálů podívat trochu pod drobnohledem. Jeho služby jsou předkládány online, takže k nim můžete mít přístup skrze internet na mnoha zařízeních. Několik důležitých informací Vám nyní přinášíme prostřednictvím tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
Datum založení1997
Počet verzí předplatného3
SídloLos Gatos v Kalifornii
Předplatitelé v roce 2021208 milionů
Základní informace o streamovací službě Netflix.

Pro zajímavost bychom mohli ještě uvést, že v roce 2021 jste mohli na Netflixu nalézt v Česku přes 6 700 dostupných filmů. Z toho 568 z nich obsahovalo český dabing a přes 3 000 filmových titulů bylo obohaceno o české titulky.

Vyberte si to správné předplatné

Pokud se rozhodnete, že právě Netflix bude Vaším zdrojem filmové a seriálové zábavy v rámci bohaté konkurence, máte pochopitelně na výběr z pohledu volby předplatného. Nejdostupnější variantou je Basic s obrazovou kvalitou HD Ready a počtem současných přehrávání, včetně stahování v počtu jedna. Předplatné Standard už nabízí kvalitu Full HD a obě dvě čísla se zvyšující na hodnotu dva. Nejštědřejší je pochopitelně Premium balíček, kde můžete docílit až 4K kvality a současné obrazovky a počty stahování se dostávají na číslo čtyři.

Jakou konkurenci má Netflix?

V rámci celkové objektivy se zmíníme ještě o tom, jaká je největší konkurence této pestré filmové online databáze. Narazit můžete například na oblíbený HBO Max, Apple TV+ nebo Amazon Prime. Existují ještě další alternativy, které zatím nejsou dostupné v České republice. Je to kupříkladu Paramount+, Hulu a Disney+. Ten se zde ale brzy možná objeví.