Nejlepší vánoční filmy, které vás zahřejí u srdce

Vánoční Filmy

Kouzlo vánočních filmů

Vánoční filmy, ty sladké a sentimentální snímky plné třpytivých ozdob, zasněžených ulic a dojemných příběhů, v nás probouzejí zvláštní druh magie. Možná je to tou nostalgií po bezstarostném dětství, kdy Vánoce znamenaly hory dárků a pohádky s kouzelnou atmosférou. Nebo je to tou touhou po klidu, pohodě a blízkosti rodiny, kterou filmy tak krásně vykreslují. Ať už je důvod jakýkoli, jedno je jisté – vánoční filmy v nás probouzejí ty nejlepší emoce.

Hřejivý pocit u srdce, když se hrdinové filmu konečně dají dohromady, smích nad komickými situacemi, dojetí nad štědrostí a laskavostí… to vše k vánočním filmům neodmyslitelně patří. A i když se nám příběhy mohou zdát předvídatelné a kýčovité, rádi se k nim rok co rok vracíme. Je to jako s oblíbeným svetrem, který nás zahřeje na těle i na duši.

Vánoční filmy nám zkrátka dávají to, co v uspěchané době často postrádáme – naději, že dobro vždycky zvítězí, že láska hory přenáší a že i ten nejzatvrzelejší cynik má v sobě kousek dobra. A tak si s klidem dopřejme tu trochu té filmové magie a užijme si Vánoce plnými doušky.

Klasiky, které nezklamou

Vánoce bez pohádek a filmů? Nemyslitelné! Ať už je to nostalgická vzpomínka na dětství, nebo tradice s vlastní rodinou, některé snímky prostě nelze vynechat. Mezi stálice patří samozřejmě pohádky od mistra pohádkáře Karla Zemana. "Tři ořupky pro Popelku" s Libuší Šafránkovou v hlavní roli, nebo kouzelný příběh "Dívka na koštěti" s půvabnou Petrou Černockou, to jsou klasiky, které nikdy neomrzí. Pro milovníky napětí a tajemna je tu nestárnoucí "S čerty nejsou žerty" s legendárním Vlastimilem Brodským. A co teprvé "Mrazík" s krásnou Nastěnkou a zlomyslnou macechou? Tenhle ruský klenot k českým Vánocům zkrátka neodmyslitelně patří. Nezapomeneme ani na modernější klasiky. "Sám doma" s roztomilým Macaulayem Culkinem rozesměje malé i velké diváky. A kdo by neznal příběh o nešikovi Grinchovi, který chtěl ukrást Vánoce? Ať už zvolíte jakoukoli klasiku, důležité je užít si vánoční atmosféru s těmi, na kterých vám záleží.

Romantika pod jmelím

Vánoční filmy, to není jenom o cukroví, dárcích a rodinných setkáních. Je to také o lásce, a to té s velkým L. A co je romantičtější než polibek pod jmelím? Vánoční filmy nám servírují romantiku na stříbrném podnose, ať už se jedná o shledání dětských lásek, nečekané zamilování se do někoho úplně jiného, nebo o nápravu starých křivd.

Sněhové vločky padající za okny, hřejivá atmosféra domova a do toho příběh plný emocí a vášně, to je kombinace, která zahřeje u srdce i ty největší cyniky. Vánoční filmy nám připomínají, že láska je to nejcennější, co v životě máme, a že i v tom největším shonu bychom na ni neměli zapomínat.

vánoční filmy

Ať už se díváte na romantickou komedii, pohádku nebo drama, jedno je jisté – vánoční filmy vám zaručeně dodají pořádnou dávku romantiky a navodí tu správnou sváteční atmosféru.

Komedie pro celou rodinu

Vánoce jsou obdobím pohádek a filmů pro celou rodinu. A co teprve vánoční komedie? Ty dokáží rozesmát malé i velké diváky a navodit tu pravou sváteční atmosféru. Od klasických amerických komedií, jako je "Sám doma" nebo "Láska nebeská", až po české klasiky typu "Tři oříšky pro Popelku" nebo "Pelíšky", je z čeho vybírat. Tyto filmy spojují témata rodiny, lásky a vánoční pohody, a ať už je sledujete popáté nebo posté, vždycky zahřejí u srdce. Ať už dáváte přednost romantickým komediím, bláznivým rodinným příběhům nebo animovaným pohádkám s vánoční tematikou, určitě si vyberete. Pusťte si vánoční komedii a užijte si společné chvíle s rodinou a přáteli.

Animované pohádky pro nejmenší

Vánoce jsou kouzelný čas, obzvlášť pro ty nejmenší. A co by to bylo za Vánoce bez pohádek? Animované vánoční filmy jsou skvělým způsobem, jak děti zabavit a zároveň je naladit na sváteční atmosféru. Existuje spousta krásných animovaných pohádek s vánoční tematikou, které potěší celou rodinu. Mezi klasiky patří například "Králík Petr a Vánoce" nebo "Vánoční koleda" s roztomilým myšákem Mickey Mousem. Pro milovníky modernějších animáků je tu třeba "Polární expres" s Tomem Hanksem v hlavní roli nebo "Spláchni do záchodu" o dobrodružství myšky Roddyho v kanalizaci. Ať už hledáte klasiku nebo novinku, animované vánoční pohádky zaručeně potěší malé i velké diváky a navodí tu pravou vánoční pohodu.

Nové vánoční filmy roku

Vánoční atmosféra se pomalu vkrádá do našich domovů a s ní i chuť na horkou čokoládu, cukroví a samozřejmě i vánoční filmy. Letos se můžeme těšit na řadu novinek, které slibují pořádnou dávku romantiky, humoru i dojemných příběhů.

Pro milovníky romantických komedií je tu například film "Vánoční překvapení", ve kterém se dva cizí lidé potkají náhodou na vánočním trhu a jejich životy se obrátí vzhůru nohama. Pokud dáváte přednost rodinným filmům, nenechte si ujít animovaný snímek "Kouzelné Vánoce", který vypráví o dobrodružství malého soba, jenž se snaží zachránit Vánoce. Fanoušci fantasy si přijdou na své s filmem "Vánoční kroniky 2", ve kterém se Santa Claus a jeho pomocníci musí utkat s novým nepřítelem.

vánoční filmy

Ať už preferujete jakýkoli žánr, v nabídce vánočních filmů si určitě vyberete ten pravý, který vám zpříjemní adventní čas a navodí tu správnou sváteční atmosféru.

Kde sledovat vánoční filmy

Vánoční filmy si můžete užít v pohodlí domova na různých platformách. Streamovací služby jako Netflix, HBO Max a Disney+ nabízejí širokou škálu vánočních filmů pro celou rodinu. Klasiky jako "Sám doma" nebo "Láska nebeská" najdete na platformě iTunes Store nebo Google Play Filmy a TV. Pro ty, kteří preferují tradiční sledování televize, nabízejí stanice jako ČT, Nova nebo Prima během vánočních svátků bohatý program plný pohádek a filmů s vánoční tématikou. Nezapomeňte také na videotéky, kde si můžete půjčit DVD s vašimi oblíbenými vánočními filmy. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, přejeme vám příjemné sledování a krásné prožití vánočních svátků.

Porovnání oblíbených vánočních filmů

Název filmu Rok vydání Žánr Hodnocení na ČSFD
Sám doma 1990 Komedie 83%
Láska nebeská 2003 Romantická komedie 78%
Pelíšky 1999 Komedie/Drama 87%

Tipy na vánoční maraton

Vánoční filmy a pohádky k Vánocům neodmyslitelně patří. Proč si je ale neužít naplno a neusadit se k obrazovce na celý den s pořádnou dávkou vánoční atmosféry? Připravili jsme pro vás tipy na ten nejlepší vánoční filmový maraton. Začněte ráno klasikou jako je "Sám doma" nebo "Láska nebeská". Tyto filmy vás naladí na tu správnou vánoční notu a zaručeně vám zvednou náladu. Pokračujte pohádkami, které potěší malé i velké. "Tři oříšky pro Popelku" nebo "Mrazík" jsou sázkou na jistotu. Odpoledne si dopřejte romantiku s filmy jako "Deník Bridget Jonesové" nebo "Prázdniny". Večer završte svůj filmový maraton filmem s hlubším poselstvím, například "Život je krásný" nebo "Grinch". Nezapomeňte na dostatek cukroví, vánočního punče a teplou deku. Užijte si svůj vánoční filmový maraton!

Vánoční filmy pro náročné

Vánoční filmy jsou super, ale někdy ta klasika s předvídatelným dějem omrzí. Pokud hledáte něco sofistikovanějšího, co vás donutí se zamyslet i během svátků, mrkněte na tyhle tipy. "Život je krásný" (1946) je sice starší film, ale jeho poselství o naději a důležitosti obyčejného života je nadčasové. Černobílá klasika dodá vánoční atmosféru a zároveň nabídne silný emocionální zážitek. "Brazil" (1985) je dystopická satira, která se odehrává během Vánoc. Možná si říkáte, co je na tom vánočního, ale ten kontrast kýčovitých dekorací a absurdní reality vás chytne. Film je plný bizarního humoru a kritizuje byrokracii a konzumní společnost. Pokud máte rádi netradiční animáky, zkuste "Noční můru před Vánoci" (1993). Tim Burton stvořil temný a vizuálně úchvatný svět, kde se král Halloweenu snaží ukrást Vánoce. Film je plný chytlavých písniček a nezapomenutelných postav. Pro milovníky romantických komedií s nádechem hořkosladké nostalgie je tu "Láska nebeská" (2003). Prolínají se tu osudy několika lidí, které spojuje láska, Vánoce a Londýn. Film je plný emocí, humoru a skvělé hudby. Ať už hledáte klasiku s hlubším významem, satiru, animák nebo romantiku, tyhle filmy vám ukážou, že vánoční filmy můžou být i pro náročné.

vánoční filmy

Vánoční filmy jsou jako teplý hrnek svařáku v mrazivém dni - zahřejí nás zevnitř, i když venku zuří sněhová bouře.

Eliška Procházková

Sváteční atmosféra zaručena

Vánoční filmy a pohádky, to je neodmyslitelná součást adventu a vánočních svátků. Kouzelné příběhy plné lásky, sněhu a vánoční atmosféry dokáží navodit tu pravou pohodu a zahřát u srdce. Ať už dáváte přednost klasickým pohádkám, romantickým komediím nebo animovaným filmům pro celou rodinu, nabídka je opravdu pestrá. Pusťte si oblíbený vánoční film, zachumlejte se do deky s hrnkem horké čokolády a nechte se unést do světa vánoční magie. Vánoční filmy a pohádky vám zaručeně zpříjemní čekání na Ježíška a navodí tu pravou sváteční atmosféru.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: MarcelVrabec

Tagy: vánoční filmy