Nejlepší komedie filmy 2022: Od smíchu nebudete moct dýchat!

Komedie Filmy 2022

Nejlepší komedie roku 2022

Rok 2022 byl na filmové komedie opravdu štědrý. Diváci se mohli smíchy popadat za břicho u romantických komedií, akčních komedií i těch s nádechem absurdity. Které snímky ale zarezonovaly nejvíce a staly se favority kritiků i publika?

Mezi favority se bezpochyby zařadil film "___" s hvězdným obsazením v čele s ____. Příběh ____ rozesmál diváky napříč generacemi a potvrdil, že humor ____ je zkrátka nadčasový. Dalším hitem se stal snímek "____", který si pohrával s tématem ____ a nabídl svěží pohled na ____. Originální humor a skvěle napsané dialogy z něj dělají ideální film pro večer s přáteli. Zapomenout nesmíme ani na komedii "____", která vsadila na kombinaci ____ a ____. Výsledkem je film plný energie, gagů a nečekaných zvratů, který si už našel své věrné fanoušky.

Kromě výše zmíněných filmů se na seznamech nejlepších komedií roku 2022 objevily i snímky jako "____", "____" nebo "____". Každý z nich nabídl něco unikátního a dokázal, že komedie má stále co nabídnout. Ať už preferujete inteligentní humor, bláznivé gagy nebo romantiku s úsměvem, rok 2022 vám jistě dopřál pořádnou dávku smíchu.

Smích zaručen: TOP 10

Rok 2022 byl na komedie fakt štědrej! Vybrat jenom deset nejlepších je fakt makačka, ale někdo to udělat musí, no ne? Takže tady to je, náš žebříček TOP 10 komedií, u kterých se zaručeně potrháte smíchy:

1. "Jméno filmu 1" - Tohle je prostě pecka! Od začátku do konce se budete válet smíchy.

2. "Jméno filmu 2" - Trochu jiný humor, ale o to víc zábavný.

3. "Jméno filmu 3" - Jestli máte rádi romantický komedie, tohle je jasná volba.

4. "Jméno filmu 4" - Animák, u kterýho se pobaví malý i velký.

5. "Jméno filmu 5" - Trochu drsnější humor, ale fakt vtipný.

6. "Jméno filmu 6" - Pokračování legendární komedie, který nezklamalo.

7. "Jméno filmu 7" - Skvělý herecký výkony a inteligentní humor.

8. "Jméno filmu 8" - Nenáročná oddychovka, u který si perfektně odpočinete.

9. "Jméno filmu 9" - Komedie s překvapivě dojemným koncem.

10. "Jméno filmu 10" - Začátek sice nic moc, ale druhá polovina filmu vás dostane.

České komedie 2022

Rok 2022 nebyl na české filmové scéně zrovna skoupý na komediální kousky. Diváci se mohli pobavit u romantických komedií, rodinných filmů i lehce kontroverzních počinů. Mezi nejdiskutovanější komedie roku 2022 patřil bezpochyby film s hvězdným obsazením v čele s . Film si získal srdce diváků humorným pohledem na a v kinech se těšil velké návštěvnosti. Na vlně nostalgie se svezl film … , který diváky vrátil do … a připomněl jim … . Rodinnou pohodu a smích sliboval film … , který si pohrával s tématem … a nabídl vtipnou podívanou pro malé i velké. Naopak kontroverzi vzbudil film … , který si nebral servítky a s humorem sobě vlastním se pustil do … . Ať už se vám líbily více romantické komedie, rodinné filmy, nebo ty s kontroverznějším humorem, rok 2022 nabídl pestrou paletu komediálních filmů pro všechny typy diváků.

Zahraniční komedie roku

Rok 2022 byl na filmové komedie opravdu štědrý. Diváci se mohli smát u romantických komedií, akčních komedií i černých komedií. Mezi favority patřily snímky jako "Ztracené město" se Sandrou Bullock a Channingem Tatumem v hlavních rolích, akční komedie "Bullet Train" s Bradem Pittem nebo bláznivá komedie "Všechno, všude, najednou" s Michelle Yeoh. Velký úspěch slavila i francouzská komedie "Bod obnovy" s Françoisem Civilem a Bérénice Bejo.

Výběr nejlepší zahraniční komedie roku 2022 je takřka nemožný úkol. Každý film nabídl něco jiného a oslovil jinou skupinu diváků. Záleží tedy jen na vás, jaký typ humoru preferujete a který snímek vám utkvěl v paměti nejvíce.

Romantické komedie 2022

Rok 2022 byl pro romantické komedie jako stvořený! Diváci se mohli smát, plakat i vzdychat u filmů, které jim nabídly pořádnou dávku romantiky a humoru. Mezi nejúspěšnější romantické komedie roku 2022 patřily jak hollywoodské trháky, tak i nezávislé snímky.

Fanoušci klasických romantických komedií si přišli na své u filmů jako "The Lost City" se Sandrou Bullock a Channingem Tatumem v hlavních rolích. Film vypráví příběh znuděné autorky romantických románů, která se ocitne uprostřed skutečného dobrodružství. Další romantickou komedií, která si získala srdce diváků, byl film "Ticket to Paradise" s Julií Roberts a Georgem Clooneym. Tentokrát se jednalo o příběh rozvedeného páru, který se snaží zabránit svatbě své dcery.

Nezávislé romantické komedie v roce 2022 nabídly svěží vítr do žánru. Film "Holidate" s Emmou Roberts v hlavní roli vypráví příběh dvou cizích lidí, kteří se dohodnou, že budou jeden druhému dělat společnost během svátků. Další nezávislou romantickou komedií, která si zaslouží pozornost, je "To All the Boys I've Loved Before" s Lanou Condor v hlavní roli. Tento film je adaptací stejnojmenného románu a vypráví příběh středoškolačky, jejíž tajné milostné dopisy se dostanou do nepovolaných rukou.

Rok 2022 byl pro romantické komedie opravdu bohatý a nabídl divákům širokou škálu filmů, ze kterých si mohli vybrat. Od klasických romantických komedií s hvězdným obsazením až po nezávislé snímky s originálními příběhy, rok 2022 měl co nabídnout každému fanouškovi romantických komedií.

Nejlepší komediální herci

Rok 2022 byl na komedie fakt štědrej! Smáli jsme se u romantickejch komedií, parodií i u filmů s černým humorem. A kdo za to může? No přece tihle skvělý herci, kteří nás bavili svými kreacemi!

Letos zazářil třeba Ryan Reynolds ve filmu "The Adam Project". Jeho ironický humor a charisma z něj dělají krále akčních komedií. Sandra Bullock v "Ztraceném městě" zase ukázala, že umí být vtipná i v džungli a Channing Tatum potvrdil, že mu role svérázných a trochu natvrdlých hrdinů fakt sedí.

Nesmíme zapomenout ani na skvělé komediální herečky! Rebel Wilson ve filmu "Senior Year" dokázala, že i po letech se dá vrátit na střední a užít si to. A co teprve Olivia Colman v "The Lost Daughter"? Ta umí zahrát dramatickou roli s takovou lehkostí a humorem, že vám to vyrazí dech!

Rok 2022 byl zkrátka plný skvělých komediálních výkonů, u kterých jsme se od srdce zasmáli. Ať už máte rádi romantiku, akci nebo černý humor, určitě si najdete svého favorita mezi komediemi z roku 2022!

Pro celou rodinu

Rok 2022 byl na filmové komedie opravdu štědrý! Ať už jste fanoušci romantických komedií, bláznivých taškařic nebo chytrého humoru, v roce 2022 si přišli na své opravdu všichni. Rodiny s dětmi potěšily animované pecky jako "Já, padouch 4" a " Kocour v botách: Poslední přání", které rozesmály malé i velké diváky. Pro starší děti a jejich rodiče se pak nabízely filmy jako "Tajný život mazlíčků 2" nebo "Hotel Transylvánie: Transformátor", které vtipně a s nadhledem reflektují každodenní radosti i starosti rodinného života. A pokud hledáte něco pro odrostlejší publikum, zkuste třeba "Znovu se zamilovat" nebo "Vstupenky do ráje" - romantické komedie, které pohladí po duši a zaručeně zlepší náladu. Seznam komedií z roku 2022 je opravdu pestrý a nabízí zábavu pro celou rodinu. Stačí si jen vybrat!

Na streamovacích platformách

Streamovací platformy se v roce 2022 doslova přetřásaly novými komediemi. Netflix, HBO Max, Disney+ a další se předháněly v nabídce filmů, u kterých se diváci zaručeně pobaví. A že bylo z čeho vybírat! Fanoušci romantických komedií si přišli na své s filmy jako "Láska na první swipe" nebo "Svatba na spadnutí". Pro ty, kteří dávají přednost drsnějšímu humoru, tu byly snímky jako "Partička magorů na tripu" nebo "Bláznivá dovolená s tchýní". A pokud jste spíše na animované komedie, určitě vám neunikly pecky jako "Já, padouch 4" nebo "Rodinka na baterky". Streamovací platformy zkrátka v roce 2022 nabídly komedie pro každého. Stačilo si jen vybrat tu pravou a užít si večer plný smíchu a dobré nálady.

V kinech jste se bavili

Rok 2022 byl na komedie v kinech opravdu bohatý. Smáli jsme se od ucha k uchu u bláznivých dobrodružství, romantických zápletek i inteligentního humoru. Vzpomeňte s námi na ty nejvtipnější filmové zážitky! Pamatujete si na tu bláznivou jízdu, kdy… Nebo na ten trapas, kdy…? A co ten inteligentní humor, u kterého jste se smáli ještě druhý den? To a mnoví víc nám nabídly komedie roku 2022. Od českých tvůrců jsme se bavili u filmů jako… Zahraniční produkce nás rozesmála například s filmy… Ať už dáváte přednost romantickým komediím, parodiím, nebo filmům s černým humorem, rok 2022 si pro vás něco přichystal.

K smíchu i k zamyšlení

Rok 2022 byl na filmové komedie opravdu štědrý. Od bláznivých taškařic až po inteligentní satiru, nabídka žánru rozesmála nejednoho diváka. Ať už jste fanouškem klasických romantických komedií, nebo dáváte přednost absurdnímu humoru, v roce 2022 jste si zkrátka museli přijít na své.

Mezi divácky nejúspěšnější komedie roku 2022 patřily například snímky jako "Ztraceni v překladu 2" s Billem Murrayem a Scarlett Johansson v hlavních rolích, pokračování kultovní klasiky "Pelíšky 2" nebo česká komedie "S tebou mě baví svět 2", která navazovala na úspěch svého předchůdce z 80. let.

Kromě smíchu však některé komedie z roku 2022 nabízely i prostor k zamyšlení. Snímky jako "Bílý lotos" nebo "Trojúhelník smutku" s humorem sobě vlastním reflektovaly aktuální společenská témata a nutily diváky zamyslet se nad světem kolem sebe.

Rok 2022 tak dokázal, že filmová komedie zdaleka není mrtvým žánrem. Naopak, s humorem a nadsázkou dokáže promlouvat k divákům napříč generacemi a nabízet jim nejen zábavu, ale i podněty k zamyšlení.

Tipy na komedie k rewatchi

Rok 2022 nám nadělil spoustu skvělých komedií, které si zaslouží opakované zhlédnutí. Ať už máte chuť na inteligentní humor, romantickou zápletku nebo prostě jen na pořádnou dávku smíchu, v tomto seznamu si určitě najdete něco pro sebe. "Všechno, všude, najednou" vás vtáhne do chaotického, ale zároveň dojemného příběhu o multivesmíru. Pokud máte raději něco odlehčenějšího, sáhněte po "Ztraceném městě", kde se Sandra Bullock a Channing Tatum proplétají džunglí plnou nástrah. Pro fanoušky romantických komedií je tu pak "Ticket to Paradise" s hvězdným duem George Clooney a Julia Roberts. A pokud hledáte něco s českou stopou, nenechte si ujít "Tři Tygry", kteří se vracejí s novou dávkou skečů a gagů. Vyberte si z bohaté nabídky komedií roku 2022 a užijte si filmový večer plný smíchu a dobré nálady!

Co nás rozesmálo v roce 2022?

Rok 2022 byl plný událostí, ale upřímně, kdo by se nechtěl na chvíli odreagovat u dobré komedie? Naštěstí nám filmoví tvůrci nadělili spoustu skvělých kousků, které nás dokázaly rozesmát nahlas. Pamatujete si na ten trapas v "Jmenuju se Dolejš" s Ivanem Trojanem v hlavní roli? Nebo na ty neuvěřitelné hlášky z české komedie "Sousedi navždy"? A co třeba bláznivá jízda ve filmu "Párty Hárder: Summer Massacre"? To jsou jen střípky z komediální mozaiky, která nás v roce 2022 bavila. Od romantických komedií přes bláznivé parodie až po situační humor, bylo opravdu z čeho vybírat. Ať už jste fanoušky českých filmů nebo dáváte přednost zahraničním trhákům, rok 2022 vám určitě dopřál pořádnou dávku smíchu.

Komedie, na které nezapomeneme

Rok 2022 byl ve světě filmu plný překvapení a komedie nebyly výjimkou. Některé filmy nám utkvěly v paměti díky své originalitě, inteligentnímu humoru a nezapomenutelným postavám. Mezi divácké favority se bezpochyby zařadil film "Všechno, všude, najednou", který bravurně míchal sci-fi, komedii a drama. Jeho absurdní humor a dojemný příběh o rodině si získal srdce diváků po celém světě. Další peckou roku 2022 byl film "Trojúhelník smutku", švédská satira na svět módy a influencerů. Film zaujal černým humorem a nekompromisní kritikou moderní společnosti. Zapomenout nesmíme ani na animovaný film "Krtek a Panda", který potěšil malé i velké diváky. Krtek a jeho kamarádi si pro nás i tentokrát připravili dobrodružnou cestu plnou humoru a napětí. Ať už dáváte přednost inteligentní satiře, absurdnímu humoru nebo klasické rodinné zábavě, rok 2022 vám v oblasti komedií měl rozhodně co nabídnout.

Odpočinková zábava zaručena

Rok 2022 byl na filmové komedie opravdu štědrý. Nabídl zábavu na každý vkus, od romantických komedií přes bláznivé taškařice až po satirické snímky s inteligentním humorem. Ať už hledáte film na večer s přáteli, rodinnou pohodu nebo jen chcete vypnout a zasmát se, seznam komedií z roku 2022 vám zaručeně poskytne inspiraci. Mezi divácky nejúspěšnější komedie roku 2022 patřily například snímky "Ztraceni v překladu 2" s Billem Murrayem a Scarlett Johansson v hlavních rolích, "Bláznivá dovolená" s Chevy Chasem a Beverly D'Angelo a "Pařba v Bangkoku 3" s Bradleym Cooperem a Zachem Galifianakisem. Tyto filmy slibují a také dodávají pořádnou dávku smíchu a nezapomenutelných filmových momentů. Pokud dáváte přednost inteligentnějšímu humoru, pak by vám neměly uniknout snímky jako "Grand Budapest Hotel" od Wese Andersona nebo "Birdman" s Michaelem Keatonem v hlavní roli. Tyto filmy kombinují komediální prvky s hlubším poselstvím a originálním zpracováním.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: MarcelVrabec

Tagy: komedie filmy 2022 | seznam komedií z roku 2022