MANESKIN KONCERT: Rockoví bohové míří do Prahy!

Maneskin Koncert

Maneskin životopis

Italská rocková kapela Måneskin, složená z Damiana Davida (zpěv), Victorie De Angelis (baskytara), Thomase Raggiho (kytara) a Ethana Torchia (bicí), uchvátila svět svou energií a nekonvenčním stylem. Kapela, jejíž název v dánštině znamená "měsíční svit", vznikla v Římě v roce 2016. Svou hudební kariéru odstartovali pouličními koncerty, kde si brzy získali pozornost publika i hudebních kritiků. Průlomový moment přišel v roce 2017 s účastí v italské verzi talentové soutěže X Factor, kde se probojovali až do finále a obsadili druhé místo.

Jejich popularita raketově vzrostla po vítězství v soutěži Eurovision Song Contest v roce 2021 s písní "Zitti e buoni". Tato výhra jim otevřela dveře k mezinárodnímu publiku a zajistila jim místo na předních příčkách hitparád po celém světě. Od té doby Måneskin odehráli nespočet koncertů a festivalů, včetně legendárního Coachella, a stali se jednou z nejžádanějších živých kapel současnosti. Jejich koncerty jsou proslulé svou syrovou energií, strhující show a nezapomenutelnou atmosférou, která strhne každého fanouška rockové hudby.

Cesta k slávě

Italská kapela Måneskin si podmanila svět hudby raketovou rychlostí. Jejich cesta k slávě je příběhem o vášni, talentu a odvaze být jiný. Vše začalo na ulicích Říma, kde mladí hudebníci sbírali zkušenosti a budovali si publikum. Průlomový moment přišel v roce 2017 s účastí v italské verzi talentové soutěže X Factor. I když Måneskin soutěž nevyhráli, získali si srdce diváků a pozornost hudebního průmyslu. Jejich popularita rostla s každým singlem a vyvrcholila vítězstvím na festivalu Sanremo a Eurovision Song Contest v roce 2021 s písní "Zitti e buoni".

Od té doby Måneskin dobývají světová pódia a sbírají ocenění. Jejich energické koncerty jsou plné syrové energie, rock'n'rollového ducha a nakažlivé radosti z hudby. Frontman Damiano David se svým charismatem a provokativním stylem strhává pozornost a spolu s kytaristou Thomasem Raggim, baskytaristkou Victorią De Angelis a bubeníkem Ethanem Torchiem tvoří sehranou a nezaměnitelnou čtveřici. Måneskin se nebojí bořit stereotypy a otevírat kontroverzní témata, čímž si získávají oblibu i respekt napříč generacemi. Jejich cesta k slávě je důkazem, že sny se můžou stát realitou, pokud do nich vložíte srdce a duši.

Eurovize 2021

Máničky, jak jim s láskou přezdíváme, si podmanily publikum na Eurovision Song Contest 2021 v Rotterdamu s jejich explozivní písní "Zitti e buoni". Jejich syrová energie, nakažlivý rock'n'roll a nekonvenční vzhled s rozmazanou linkou mezi mužností a ženskostí strhly Evropu a katapultovaly je mezi hvězdy. Vítězství v soutěži jim otevřelo dveře do celého světa a koncerty Måneskin se staly žádaným zbožím. Od té doby kapela stihla odehrát vyprodaná turné po Evropě a Americe, kde jejich show lákají tisíce fanoušků lačnících po jejich nakažlivé energii a rockové smršti. Koncert Måneskin je zkrátka zážitkem, na který se nezapomíná.

maneskin koncert

Rocková senzace

Vlna euforie se prohnala Českem, když bylo oznámeno, že italští rockeři Måneskin vystoupí v Praze. Koncert skupiny Måneskin byl dlouho očekávanou událostí pro fanoušky rockové hudby. Kapela, která prorazila v roce 2021 díky vítězství v soutěži Eurovision Song Contest, si získala srdce posluchačů po celém světě svým energickým projevem a chytlavými písněmi. Lístky na koncert Måneskin v Praze zmizely během několika hodin, což jen potvrdilo jejich status jedné z nejžádanějších rockových kapel současnosti. Fanoušci se dočkali strhující show plné energie, vášně a hudebního mistrovství. Zpěvák Damiano David svým charismatem a nezaměnitelným hlasem dokázal strhnout celý dav, zatímco kytarista Thomas Raggi, baskytaristka Victoria De Angelis a bubeník Ethan Torchio předvedli své instrumentální mistrovství. Koncert Måneskin v Praze byl nezapomenutelným zážitkem pro všechny fanoušky rockové hudby a potvrdil, že tato italská kapela je právem považována za jednu z nejvýraznějších hudebních senzací posledních let.

Hudební styl

Måneskin je italská rocková kapela, která si získala celosvětovou popularitu díky své energické hudbě a provokativnímu vzhledu. Jejich styl je eklektickou směsicí různých žánrů, která oslovuje široké spektrum posluchačů. V jejich hudbě můžeme slyšet vlivy glam rocku sedmdesátých let, punkové syrovosti, ale i moderního popu a rocku. Typické jsou pro ně chytlavé kytarové riffy, silné vokály Damiana Davida a energická rytmika, která nenechá nikoho chladným.

Kapela se nebojí experimentovat a prolínat zdánlivě nesourodé žánry, čímž vytváří svůj vlastní unikátní zvuk. Jejich koncerty jsou pak nezapomenutelným zážitkem plným energie, vášně a interakce s publikem. Måneskin zkrátka není jen kapela, ale fenomén, který dokazuje, že rocková hudba má stále co říct.

Oblíbené písně

Koncert Måneskin je vždycky show plná energie a vášně, a velkou zásluhu na tom má samozřejmě i výběr skladeb. Fanoušci se můžou těšit na pecky z obou alb, "Il ballo della vita" a "Teatro d'ira: Vol. I", i na hity z nového alba "Rush!". Zaznít nemůžou pecky jako "Zitti e buoni", vítězná píseň Eurovize 2021, která je katapultovala do světové hudební scény. Stejně tak energická "I Wanna Be Your Slave", která dobyla hitparády po celém světě. Fanoušci se můžou těšit i na "Beggin'", cover verzi hitu z roku 1967, která kapele přinesla obrovskou popularitu na platformě TikTok. Samozřejmě nemůžou chybět ani další oblíbené písně jako "Mammamia", "Supermodel" nebo "The Loneliest". Koncerty Måneskin jsou známé svou syrovou energií a interakcí s publikem, takže se fanoušci můžou těšit na nezapomenutelný večer plný rockové muziky.

maneskin koncert
Srovnání koncertů Måneskin v České republice
Vlastnost Koncert 1 Koncert 2
Datum 18. května 2023 -
Místo O2 arena, Praha -
Vstupenky vyprodány Ano -

Texty a poselství

Maneskin si na pódiu rozhodně nehrají na žádné cudné svatoušky. Jejich texty jsou plné vášně, energie, ale i témat, která se nebojí otevírat. Od sexuální svobody a experimentování přes kritiku společnosti až po zamyšlení nad vlastní identitou, Maneskin se nebojí jít s kůží na trh. Ať už zpívají o čemkoli, dělají to s nakažlivou energií a upřímností, která nenechá chladným snad nikoho.

Na koncertech Maneskin nejde jen o hudbu, ale o celkový zážitek. Extravagantní kostýmy, provokativní choreografie a syrová energie kapely strhnou i ty nejzarytější odpůrce. Koncert Maneskin je jako jízda na horské dráze – plná vzestupů, pádů a momentů, kdy se vám tají dech. Ať už patříte mezi skalní fanoušky nebo si jen chcete užít večer plný skvělé hudby a nezapomenutelné show, koncert Maneskin je zážitek, na který se nezapomíná.

Koncertní energie

Málokterá kapela dokáže naživo přenést energii ze studiových nahrávek tak jako Måneskin. Jejich koncerty jsou explozí syrového talentu, nakažlivé energie a rock'n'rollové rebelie. Od prvních tónů do poslední vteřiny show vás strhnou do víru emocí a vášně pro hudbu. Damiano David, charismatický frontman s hlasem, který vás dostane do kolen, se na pódiu mění v nespoutanou šelmu. Jeho pohyby jsou živelné, jeho gesta teatrální a jeho spojení s publikem je až magické.

Kytarista Thomas Raggi sází jeden riff za druhým s lehkostí ostříleného rockera, zatímco baskytaristka Victoria De Angelis a bubeník Ethan Torchio tvoří rytmickou páteř, která vás nenechá v klidu. Koncert Måneskin není jen obyčejný koncert, je to zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho poté, co dozní poslední akord. Je to oslava hudby, svobody a radosti ze života. Pokud budete mít někdy příležitost vidět Måneskin naživo, neváhejte ani vteřinu.

maneskin koncert

Česká republika

Česká republika se stala svědkem elektrizujícího vystoupení italské rockové senzace Måneskin. Kapela, která si podmanila svět svým nakažlivým zvukem a rebelským duchem, zaplnila stadiony a kluby po celé zemi davy fanoušků lačnících po jejich energické show. Koncert Måneskin v Praze se stal nezapomenutelným zážitkem, který potvrdil status kapely jako jedné z nejžhavějších hudebních skupin současnosti. Fanoušci se dočkali strhujícího mixu hitů z alb "Il ballo della vita" a "Teatro d'ira: Vol. I", včetně skladeb jako "Zitti e buoni", "I Wanna Be Your Slave" a "Beggin'". Energie, vášeň a syrovost, kterou Måneskin na pódiu předvedli, strhla publikum od první do poslední minuty. Koncert Måneskin v České republice byl oslavou rockové hudby a důkazem, že tato kapela má před sebou zářnou budoucnost.

Vstupenky a termíny

Koncert skupiny Måneskin v České republice je událostí roku pro fanoušky temperamentní italské kapely. Lístky na koncert Måneskin mizí závratnou rychlostí, proto neváhejte s jejich nákupem. Informace o termínech a místech konání koncertů najdete na oficiálních stránkách kapely a u prodejců vstupenek. Ceny vstupenek se liší v závislosti na typu vstupenky a umístění v sále. Doporučujeme sledovat oficiální webové stránky a sociální sítě kapely Måneskin, kde budou zveřejněny aktuální informace o koncertech.

Fanoušci Maneskin

Fanoušci kapely Måneskin, přezdívaní „Mánesáci“, tvoří neuvěřitelně oddanou a vášnivou komunitu. Spojuje je láska k energické hudbě, extravagantnímu stylu a poselství svobody a sebepřijetí, které kapela šíří. Od vítězství v Eurovizi v roce 2021 jejich popularita strmě vzrostla a s ní i počet fanoušků po celém světě, Česká republika není výjimkou. Koncerty Måneskin jsou proslulé svou elektrizující atmosférou, kterou vytváří jak kapela samotná, tak i nadšení fanoušci. Na koncertech se zpívá každý text, tančí se do rytmu a energie, která z davu vyzařuje, je až hmatatelná. Fanoušci si na koncerty často připravují tematické oblečení a doplňky, čímž vyjadřují svou oddanost kapele a sdílí radost s ostatními. Koncert Måneskin není jen hudební událostí, je to zážitek, který spojuje lidi s podobným vkusem a umožňuje jim sdílet vášeň pro hudbu a energii, kterou tato italská kapela do světa přináší.

Doporučení alb

Pro fanoušky, kteří se chystají na koncert Måneskin, nebo si chtějí připomenout jejich hudbu, je tu několik alb, které by neměly chybět v žádné rockové sbírce:

maneskin koncert

Il ballo della vita (2018): Debutové album, které katapultovalo Måneskin do povědomí italské veřejnosti. Obsahuje hity jako "Torna a casa" a "Morirò da re", které perfektně demonstrují jejich syrovou energii a chytlavé melodie.

Teatro d'ira: Vol. I (2021): Album, které je vyneslo na vrchol evropské hudební scény. Obsahuje vítěznou píseň Eurovize "Zitti e buoni" a další hity jako "I Wanna Be Your Slave" a "Coraline".

Rush! (2023): Nejnovější album, které ukazuje hudební růst a experimenty kapely. Najdete zde singly "Supermodel", "The Loneliest" a "Gossip" s Tomem Morello z Rage Against the Machine.

Ať už se chystáte na koncert Måneskin nebo si jen chcete užít jejich hudbu, tato alba vám zaručí nezapomenutelný rockový zážitek.

Další koncerty

Po úžasném koncertě Måneskin v České republice fanoušci netrpělivě čekají na další příležitost vidět tuto italskou kapelu naživo. Bohužel, v současné době nejsou žádné oficiálně oznámené koncerty Måneskin v České republice. Kapela se momentálně soustředí na své celosvětové turné a pracuje na nové hudbě.

Fanoušci však nemusí zoufat! Existuje několik způsobů, jak zůstat v obraze a nic si nechat ujít. Sledujte oficiální stránky Måneskin na sociálních sítích, jako jsou Instagram, Facebook a Twitter, kde kapela pravidelně informuje o svých aktivitách a plánovaných koncertech. Další možností je přihlásit se k odběru newsletteru na oficiálních stránkách kapely.

A konečně, sledujte webové stránky a sociální sítě promotérů koncertů v České republice, kteří by mohli oznámit koncert Måneskin v budoucnu. Mezi největší promotéry patří Live Nation, Fource Entertainment a Charm Music.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: hudba

Autor: MarcelVrabec

Tagy: maneskin koncert | koncert skupiny måneskin