Jason Statham: Drsný hrdina akčních filmů

Filmy S Jason Statham

Drsňák akčních filmů

Jason Statham se stal synonymem pro drsné akční filmy. Jeho charisma, fyzická zdatnost a talent na bojová umění z něj udělaly jednu z největších hvězd žánru. Ať už řídí auta vysokou rychlostí, bojuje s protivníky holýma rukama nebo střílí ze zbraní s neuvěřitelnou přesností, Statham vždy přináší na plátno intenzitu a vzrušení. Jeho filmografie je plná hitů jako "Kurýr", "Expendables: Postradatelní", "Mechanik zabiják" nebo "Rychle a zběsile".

Statham se neomezuje pouze na jeden typ akčních filmů. Dokáže zahrát drsného antihrdinu s minulostí, ale i charismatického hrdinu, který bojuje za spravedlnost. Jeho postavy jsou často drsné a nekompromisní, ale zároveň v sobě skrývají určitou zranitelnost, která je divákům blízká. Právě tato kombinace drsnosti a lidskosti dělá ze Stathama tak přitažlivého herce.

Filmy s Jasonem Stathamem jsou zárukou adrenalinové jízdy plné akce, napětí a strhujících bojových scén. Jeho nezaměnitelný styl a charisma z něj udělaly ikonu akčního žánru a jeho filmy si získaly miliony fanoušků po celém světě.

Počátky v britských filmech

Jason Statham, britský herec známý svými akčními rolemi a drsným charismatem, si své herecké ostruhy nebrousil v Hollywoodu, ale v drsnějším prostředí britského filmového průmyslu. Jeho cesta ke hvězdné slávě začala spoluprací s režisérem Guyem Ritchiem, který mu svěřil role ve filmech "Sbal prachy a vypadni" (1998) a "Podfu(c)k" (2000). Tyto kriminální komedie s prvky černého humoru a svižnými dialogy se staly kultovními záležitostmi a představily Stathama jako talentovaného herce s přirozeným talentem pro akční scény a drsné charaktery. Jeho role ve filmu "Sbal prachy a vypadni", kde ztvárnil postavu podvodníka Bakera, mu vynesla uznání kritiky a otevřela dveře k dalším filmovým příležitostem. Následovala role v Ritchieho filmu "Podfu(c)k", kde si zahrál po boku Brada Pitta a Benicia Del Tora. Jeho výkon v roli tureckého, nekompromisního promotéra boxerských zápasů, upevnil jeho pozici v britském filmu a potvrdil jeho talent pro akční žánr. Tyto rané britské filmy položily základy pro Stathamovu úspěšnou kariéru a ukázaly světu jeho charisma, fyzickou zdatnost a schopnost zahrát drsné, ale zároveň charismatické postavy.

Průlom s Kurýrem

Jason Statham, drsňák s minulostí v potápění a bojových uměních, se stal synonymem pro akční filmy plné adrenalinových scén a drsných hlášek. Jeho filmografie je plná hitů jako "Kurýr", "Expendables: Postradatelní" nebo "Rychle a zběsile". Právě "Kurýr" z roku 2002, kde si zahrál bývalého vojáka Franka Martina, se stal pro Stathama průlomem. Film sklidil úspěch u diváků i kritiky a odstartoval sérii tří filmů. Stathamův chladnokrevný a efektivní styl boje, spolu s jeho charismatem a nekompromisním přístupem, z něj udělaly akční hvězdu první kategorie. "Kurýr" nastavil laťku vysoko a Statham se od té doby stal zárukou kvalitní akční zábavy. Jeho filmy, ať už jde o "Mechanik zabiják", "Parker" nebo "Přepravce", lákají diváky na strhující akci, napětí a Stathamovu nezaměnitelnou drsňáckou auru.

filmy s jason statham

Nebezpečné hry s Transporterem

Jason Statham, to je jméno, které rezonuje světem akčních filmů už pěknou řádku let. Jeho drsný vzhled, atletická postura a charisma drsňáka z něj udělaly ikonu žánru. A co víc, Statham si pro sebe našl perfektní škatulku – postavy neohrožených profesionálů, kteří se nezastaví před ničím, aby splnili úkol. Ať už jde o bývalého agenta tajné služby, nájemného zabijáka nebo prostě jen chlápka se zvláštními schopnostmi, Statham ví, jak dodat těmto rolím syrovost a autentičnost.

A právě tady se dostáváme k "Transporterovi", filmové sérii, která Stathama katapultovala mezi akční hvězdy první kategorie. Jako Frank Martin, bývalý voják se zálibou v rychlých autech a ještě rychlejším doručování "balíčků", předvádí Statham dechberoucí kaskadérské kousky a bojové scény, které vám doslova vyrazí dech. "Transporter" je zkrátka adrenalinová jízda, která vás nepustí do sedačky až do závěrečných titulků.

Akční hvězda Expendables

Jason Statham se stal synonymem pro akční filmy plné adrenalinu, kaskadérských kousků a drsných hlášek. Jeho role ve filmech jako "Kurýr", "Mechanik" nebo "Rychle a zběsile" ho katapultovaly mezi nejžádanější akční hvězdy Hollywoodu. Jeho fyzická zdatnost, charisma a talent na bojová umění z něj dělají ideálního hrdinu pro akční žánr.

V roce 2010 se Statham přidal k hvězdnému obsazení filmu "Expendables: Postradatelní", který spojil legendy akčního žánru jako Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Jet Li a Dolph Lundgren. Statham si zahrál Lee Christmas, experta na nože a blízkého přítele Barneyho Rosse (Stallone). Jeho postava se stala okamžitě oblíbenou mezi fanoušky a Statham se objevil i v dalších dvou pokračováních "Expendables 2: Postradatelní 2" (2012) a "Expendables: Postradatelní 3" (2014).

"Expendables" se stala pro Stathama další významnou akční sérií, která upevnila jeho status akční hvězdy. Jeho postava Lee Christmas je ukázkovým příkladem Stathamova typického filmového hrdiny - drsného, ale charismatického bojovníka s minulostí, který se nebojí postavit zlu. Stathamova účast ve filmech "Expendables" je důkazem jeho pevného postavení v akčním žánru a jeho popularity mezi fanoušky po celém světě.

filmy s jason statham

Drsný hrdina Rychle a zběsile

Jason Statham se stal synonymem pro drsné hrdiny akčních filmů. Jeho role ve filmové sérii Rychle a zběsile ho katapultovaly do první ligy hollywoodských hvězd. Stathamův drsný vzhled, atletická postava a charisma z něj dělají ideálního představitele nekompromisních hrdinů, kteří se nezastaví před ničím.

Ve filmech Rychle a zběsile se Statham představil jako Deckard Shaw, nelítostný zabiják a bývalý agent speciálních jednotek. Jeho postava se poprvé objevila ve filmu Rychle a zběsile 6 jako záporák, ale později se stala pevnou součástí týmu Dominica Toretta. Fanoušci si ho oblíbili pro jeho drsný humor, bojové umění a schopnost řídit auta na hranici fyzikálních zákonů.

Stathamova účast ve filmech Rychle a zběsile jim dodala nový rozměr. Jeho postava přinesla do série temnější a drsnější tón, který kontrastuje s humorem a rodinnými hodnotami zbytku týmu. Jeho bojové scény patří k nejlepším v celé sérii a jeho charisma na plátně je nepopiratelné.

Spolupráce s Guyem Ritchiem

Jason Statham a Guy Ritchie, to je dvojka, která si filmový svět podmanila akční jízdou plnou drsných hlášek a syrového humoru. Jejich spolupráce začala už v roce 1998 kultovní gangsterkou Sbal prachy a vypadni, kde Statham zazářil jako podvodníček Bacon. Film se stal okamžitě hitem a katapultoval oba Brity na vrchol.

Název filmu Rok vydání Žánr
Kurýr 2003 Akční, Thriller
Přepravce 2 2005 Akční, Thriller
Expendables: Postradatelní 2010 Akční
Mechanik zabiják 2011 Akční, Thriller

Ritchieho styl a Stathamova charisma se ukázaly jako perfektní kombinace i v dalších filmech. V roce 2000 přišel na řadu Podfu(c)k, kde si Statham zahrál po boku Brada Pitta a Benicia Del Tora. Film potvrdil, že Ritchie umí natočit akční komedii s chytrým scénářem a nezapomenutelnými postavami.

Po delší pauze se dvojice vrátila v roce 2005 s drsným thrillerem Revolver, kde Statham ztvárnil geniálního hráče pokeru. Ačkoliv film nezaznamenal takový divácký úspěch jako předchozí dva, potvrdil, že Ritchie a Statham se nebojí experimentovat a posouvat hranice žánru.

filmy s jason statham

Spolupráce Ritchieho a Stathama je důkazem, že i v dnešní době plné blockbusterů je místo pro autorské filmy s osobitým stylem. Jejich filmy jsou zábavné, akční a plné nečekaných zvratů. Ať už jde o podsvětí britských gangsterů nebo o svět hazardu, Ritchie a Statham vždycky dodají svým filmům nezaměnitelnou atmosféru a styl.

Od akčních komedií k thrillerům

Jason Statham si pro nás během své kariéry připravil jízdu napříč žánry, ale nejvíce se proslavil akčními komediemi a thrillery. Jeho rané filmy jako „Kurýr“, „Podfu(c)k“ nebo „Ital“ ho katapultovaly mezi hvězdy akčního žánru. V těchto filmech předvedl svůj talent pro bojová umění, charisma drsňáka se srdcem na pravém místě a smysl pro suchý humor.

Postupem času se Statham začal objevovat i ve vážnějších rolích s prvky thrilleru. Filmy jako „Mechanik“, „Parker“ nebo „Hummingbird“ ukázaly jeho herecký rozsah a schopnost zahrát i komplexnější postavy. I když se v těchto filmech rvačky a přestřelky nekonají s takovou lehkostí a humorem jako v jeho akčních komediích, napětí a akce zůstávají hlavními lákadly pro diváky.

Ať už je to drsný řidič, mistr zloděj nebo nelítostný zabiják, Jason Statham si vždy najde cestu k srdcím (a bránicím) diváků. Jeho filmy jsou zárukou adrenalinové zábavy, která v sobě kombinuje napětí, akci a humor v jedinečném poměru.

Drsný šarm a charisma

Jason Statham se stal synonymem pro drsnou akci, syrový humor a nekompromisní hrdiny. Jeho filmy, ať už se jedná o "Kurýra", "Mechanika" nebo "Expendables", přitahují diváky právě touto kombinací. Statham, bývalý sportovec a model, se na plátně pohybuje s neuvěřitelnou jistotou a elegancí, ať už řídí auta závratnou rychlostí, bojuje s protivníky holýma rukama nebo střílí z těžkých zbraní. Jeho charisma je nepopiratelné a dodává jeho postavám, často stojícími na hraně zákona, zvláštní šarm. I když jeho herecký rejstřík nebývá vždy široký, Statham si dokázal vybudovat silnou fanouškovskou základnu, která se ráda vrací do kin na jeho filmy plné akce a napětí. Jeho drsný vzhled a charisma z něj udělaly akční hvězdu 21. století, která si své místo v Hollywoodu vydobyla potem, krví a spoustou výbuchů.

Nadcházející projekty Jasona Stathama

Jason Statham se stal synonymem pro akční filmy plné adrenalinu, a jeho fanoušci se můžou těšit na další várku napětí. Mezi jeho nadcházející projekty patří pokračování filmu Expendables s názvem Expend4bles, kde si zopakuje roli Leeho Christmase po boku akčních legend jako Sylvester Stallone, Dolph Lundgren a Randy Couture. Premiéra je naplánovaná na rok 2023. Dalším očekávaným snímkem je akční thriller The Bee Keeper, kde se Statham představí v hlavní roli. Detaily o zápletce jsou stále pod pokličkou, ale režie se ujme David Ayer, známý pro filmy jako Training Day a Suicide Squad. Fanoušci se tak můžou těšit na další adrenalinovou jízdu s Jasonem Stathamem v hlavní roli.

filmy s jason statham

Ikona akčního žánru

Jason Statham se stal synonymem pro drsnou akci, syrové souboje a nekompromisní hrdiny. Jeho filmy, jako "Kurýr", "Expendables: Postradatelní" nebo "Rychle a zběsile", ho katapultovaly mezi největší hvězdy akčního žánru. Jeho charisma a fyzická zdatnost z něj dělají ideálního představitele neohrožených bojovníků, kteří se nezastaví před ničím, aby dosáhli svého cíle.

Stathamovy filmy se vyznačují adrenalinovými honičkami, brutálními souboji a napínavými zápletkami. Jeho postavy jsou často drsní samotáři s tajemnou minulostí, kteří se ocitnou v nebezpečí a musí se spolehnout jen na své instinkty a bojové dovednosti. Ať už řídí rychlá auta, bojuje s armádou protivníků nebo se snaží přežít v nelítostném prostředí, Statham vždy přináší na plátno intenzivní a strhující podívanou.

Jeho popularita mezi fanoušky akčních filmů je nepopiratelná a jeho jméno na filmovém plakátu je zárukou explozivní a nekompromisní jízdy.

Publikováno: 30. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: MarcelVrabec

Tagy: filmy s jason statham | filmy s jasonem stathamem